Instagram Spamlarına Karşı Korunma Yolları Nedir?
Instagram Spamlarına Karşı Korunma Yolları Nedir?

Instagram hesabınızın spamlanmasına karşı bir korunma yöntemi geliştirmek istiyorsanız bunun en etkili yöntemi yorum sayısıdır. Gönderileriniz ne kadar fazla yorum alırsa sizin de spam almanız bir o kadar düşük ihtimalde olur. Hesabınızda takipçi sayınız yüksek sayılarda ise spam almamak için takipçilerinizden gönderilerinize yorum yapmasını isteyebilirsiniz.

Çünkü bu yorumlar Instagram algoritmasında sizi ön plana çıkaracaktır ve profilinize gerçeklik kazandıracaktır. Hem keşfet sayfasında yer almanızı sağlayan hem de Instagram algoritmasında ön planda olmanızı sağlayan bu yorum sayıları ise sizin spam cezası almanızı engelleyecektir veya aldığınız spam cezasının kısa süreli olmasını sağlayacaktır. Spamlara karşı korunmanın bir diğer yöntemi ise Instagram kurallarını göz ardı etmemektir. Eğer herhangi bir kural ihlali yoksa ve tamamen hesabınızın ceza alması için atılan spamlar aldıysanız bunun için endişelenmenize gerek yok. Çünkü Instagram her bir spam nedenini araştırmakta ve eğer gerçeği yansıtmıyorsa bu cezayı uygulamamaktadır.

Instagram Spam Cezası Nedir?

Instagram spam cezası hesabınızın aktifliğinin sınırlandırılması gibidir. Spamlar nedeniyle hesabınız ilk olarak arka plana atılır. Örneğin başka bir kullanıcıdan kendi hesabınızı arattığınızda doğrudan hesabınızı bulamayabilirsiniz. Hikayelerinizin görüntülenme sayısı azalabilir, takipçi sayınız düşebilir ve gönderileriniz takipçilerinizin ana sayfasına düşmeyecektir. Bu nedenle gönderiler keşfet sayfasında da yer almayacaktır. Eğer spam aldığınız kural ihlalini tekrarlarsanız ise hesap bu sefer sınırlandırılmaz direkt olarak kapatılır.

Instagram’da Neden Spamlanılınır?

Instagram’da spam almanın birçok nedeni vardır. Ama genellikle spam cezaları topluluk kurallarını ihlal etmekten dolayı verilir.  Bu nedenler ise; şiddet içerikli paylaşımlar yapmak, +18 kabul edilen paylaşımlar yapmak, diğer hesaplara küfürlü yorumlar yapmak, diğer hesapların gönderilerini art arda beğenmek gibi sebeplerdir. Özellikle hızlı bir şekilde beğeni yapılması bot hesap izlenimi bıraktığı için direkt olarak spamlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Instagram

Instagram takipçi, ucuz takipçi ve türk takipçi paketleriyle hızlıca popüler ol!

Twitter

Twitter takipçi, ucuz takipçi ve türk takipçi paketleriyle hızlıca popüler ol!

Facebook

Tiktok takipçi, ucuz takipçi ve türk takipçi paketleriyle hızlıca popüler ol!

Sipariş Takip